chisinau.md

Primarul General, Ion Ceban, a convocat marți, la prima oră, viceprimarii, pretorii de sector, șefii de direcții și de întreprinderi, responsabili de întreținerea drumurilor, în vederea coordonării eforturilor serviciilor gospodărești, pentru intervenții la deszăpezire.

Primarul a dispus colaborarea între regii, pentru activitate continuă la deszăpezire, chiar dacă serviciile au lucrat pe parcursul întregii nopți.

De asemenea, edilul a solicitat și ajutorul reprezentanților poliției, pentru gestionarea traficului și intervenția în situații de urgență.

Advertisement

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.