Sâmbătă, în capitală a fost dat startul sărbătorilor de iarnă 2023-2024 și a fost deschis Târgul de Crăciun, amenajat în Piața Marii Adunări Naționale. Pe scenă a răsunat un program de colinde și cântece de Crăciun, iar interpreții autohtoni au susținut un spectacol de zile mari.

Târgul de Crăciun va fi deschis pentru vizitatori până pe 23 ianuarie 2024.

Aici vor fi comercializate obiecte de meșteșugărit și artizanat tradițional, suvenire tematice, jucării, baloane, dar și produse alimentare: produse fast food, snack-uri, produse de patiserie fără cremă, cofetărie, popcorn, vată de zahăr, acadele, băuturi răcoritoare și fierbinți, bere etc.

De asemenea, în PMAN este amenajată căsuța lui Moș Crăciun și zonă foto. Pentru distracția copiilor au fost prevăzute carusele, trenulețul, dar și alte activități distractive.

Pentru a susține tematica de Revelion, unitățile de transport public din capitală au fost decorate cu luminițe colorate.

De asemenea, în sectoarele capitalei a fost conectat iluminatul decorativ.

Advertisement

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.