Poliția a fost sesizată despre un incident grav produs în sectorul Buiucani al capitalei.

Ajunși la fața locului, oamenii legii au stabilit preliminar că, în urma unui conflict izbucnit între soți, un bărbat de 64 de ani și-ar fi stropit soția, în vârstă de 53 de ani, cu o substanță inflamabilă, după care i-ar fi dat foc.

Victima a fost preluată de urgență de un echipaj medical și transportată la spital, unde primește îngrijiri specializate, aceasta suferind multiple arsuri.

În timpul documentării cazului, bărbatul ar fi încercat să-și provoace leziuni cu intenție de suicid, însă a fost oprit la timp de polițiști.

Potrivit informațiilor preliminare, acesta fusese eliberat din detenție în urmă cu 20 de zile.

Bărbatul a fost reținut pentru 72 de ore, iar pe caz a fost deschis un dosar penal pentru tentativă de omor. Investigațiile continuă.

Advertisement

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.