În contextul desfășurării exercițiilor anuale ordinare cu participarea rezerviștilor Forțelor Armate, tehnica militară urmează să se deplaseze spre centrele de instruire ale Armatei Naționale și, ulterior, la locurile de dislocare permanentă.

”Rugăm cetățenii să nu se îngrijoreze atunci când vor observa vehiculele militare în această perioadă și să se abțină de la plasarea imaginilor în spațiul online, pentru a nu genera speculații”, anunță Poliția.

Oamenii legii amintesc că exercițiile se vor desfășura în perioada 15-19 mai și 22-26 mai, în conformitate cu Planul de instruire al Armatei Naționale pentru anul curent, aprobat la finele anului 2022 și nu au tangență cu situația de securitate din regiune.

Advertisement

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.