Prima etapă de Reabilitare a Grădinii Publice Scuarul Catedralei Mitropolitane „Nașterea Domnului” este în plină desfășurare.
Pretura sectorului Buiucani reiterează, că această etapă nu implică intervenții majore și include:
- Instalarea sistemului de irigare;
- Reabilitarea iluminatului public și al pilonilor;
- Instalarea sistemului de supraveghere video;
- Reparația havuzurilor.
La o săptămână de la inițierea lucrărilor prestabilite, s-a reușit executarea săpăturilor pentru trasarea cablurilor electrice în proporție de 80%, fiind trasate deja 50% din cabluri.
În urmatoarele zile vor iniția lucrările de excavare pentru montarea sistemelor de irigare și celui de supraveghere video.












