Salubrizarea sectorului Ciocana de către serviciile municipale din data de 13.03.2020

0
707

Pretura sectorului Ciocana la indicațiile Primarului general, Ion CEBAN și cu coordonarea și monitorizarea lucrărilor în teritoriu de către Pretorul sectorului Ciocana, Sinilga ȘCOLNIC, împreună cu serviciile specializate, respectiv Î.M. Asociația de Gospodărire a Spațiilor Verzi, Asociația de Proprietari de Locuințe Privatizate 54/218 și ÎM Regia „Exdrupo”, ieri, 13.03.2020, au continuat efectuarea lucrărilor de salubrizare:

–  salubrizarea stațiilor de așteptare a pasagerilor (68), evacuarea gunoiului menajer din coșurile de gunoi, platourile de acumulare a gunoiului menajer (25);

– s-a intervenit cu două autospecialele ,,HACO” pe trotuarele din sector din str. Vadul lui Vodă, str.Alecu Russo, str.Meșterul Manole și str.Ciocana;

– dezgropatul trandafirilor, tăierea ramurilor str.Voluntarilor cu str.Meșterul Manole;

– formarea arbuștilor pe bd. Mirce cel Bătrân;

– salubrizarea terenului municipal din str.Grigorescu, str. Bucovina și str. Otovasca;

– salubrizarea terenurilor  de gunoi din bd. Mircea cel Bătrân, str. Mihail Sadoveanu,  str. Meșterul Manole, str. Igor Vieru, str. Petru Zadnipru și Parcul Rîșcani.

Împreună facem și păstrăm sectorul Ciocana și orașul Chișinău curat!

ciocana.md

Advertisement

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.